НОВОСТИ

Танцовите клубови Брејк а Лег, Аква и Ит Да Бит со заедничко видео под мотото #ЗдравјетоПредСе #СпортувајЗаДаБидешЗдрав

#ЗдравјетоПредСе #СпортувајЗаДаБидешЗдрав Тоа е мотото на танцовите клубови Брејк а Лег, Аква и Ит Да Бит од Скопје кои снимија...

Повеќе

Филип Насковски е македонскиот претставник на интернационалниот MOS натпревар и продолжува на светскиот натпревар во Орландо, Флорида

Во рамки на проектот за унапредување на дигиталната писменост на младите на возраст од 13-22 година во Р. Северна Македонија,...

Повеќе

Кожувчанка ДОО денес донираше апарат за чистење на Нефролошкиот оддел при Универзитетската клиника за детски болести

Дека Кожувчанка ДОО е една од лидерите кога станува збор за општествено одговорна компанија, потврдува и новата донација која компанијата...

Повеќе

5то издание на меѓународниот танцов натпревар DANCE OFF, овој викенд пред спортскиот центар А1 Арена Борис Трајковски

Почитувани, Викендот 10-11.10.2020 пред спортскиот центар А1 Арена Борис Трајковски ќе се одржи јубилејното 5то издание на меѓународниот танцов натпревар...

Повеќе
Page 1 of 21 1 2 21

Следете нѐ и преку нашата страница на facebook


This will close in 9 seconds