Featured

Дали ги имате овие 4 карактеристики на емоционална интелигенција? Истражувач од Харвард смета дека само оние кои ги поседуваат, можат да успеат

Истражувачот од Харвард, Даниел Големан, автор на бестселерот „Емоционална интелигенција“ од 1995 година, тврди дека иако IQ е од големо...

Повеќе

ПРИСТИГНА УШТЕ ЕДНА КНИГА ОД ЕДИЦИЈАТА „ЧИТАМЕ ЗАЕДНО“ – „КАРТАТА НА ЖАЛЕЊЕТО“ КАКО КНИЖЕВНО-ЖИВОТНА ЛЕКЦИЈА

Во книжарниците на ТРИ книга по книга се комплетира едицијата „Читаме заедно“, проект поддржан од програмата „Креативна Европа“ чија едногласна...

Повеќе

„Ова се нашите херои“ – Кампањата на Кожувчанка објавена од Европската одбојкарска конфедерација (CEV)

Кожувчанка“ ДОО како компанија несебично ги поддржува и промовира македонските репрезентативци, учесници на Европското првенство во одбојка 2021, преку својот бренд природната вода „Изворска". Компанијата...

Повеќе
Page 1 of 18 1 2 18